احتمال سفر تیم مذاکره کننده دولت افغانستان با طالبان به دوحه

به گزارش کهن پارس، در حالی که احتمال آزادی زندانیان جنجالی طالبان افزایش یافته است، یک عضو تیم مذاکره کننده دولت افغانستان از احتمال سفر اعضای این تیم فردا به قطر اطلاع داد.

احتمال سفر تیم مذاکره کننده دولت افغانستان با طالبان به دوحه

همراه ما باشید و با تور قطر ارزان از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش دفتر منطقه ای کهن پارس، در حالی که تا کنون زمان شروع مذاکرات بین الافغانی معین نیست اما یک عضو تیم مذاکره کننده دولت افغانستان گفت که این تیم فردا به قطر سفر خواهد نمود.

غلام فاروق مجروح عضو تیم مذاکره کننده دولت افغانستان با طالبان گفت که محتمل است فردا چهارشنبه 12 شهریور این تیم به دوحه سفر کند.

وی به رسانه پیک گفته است که در گام نخست مذاکرات، دبیرخانه ای برای هماهنگی بین تیم دولت و طالبان برای شروع گفت وگوها ایجاد خواهد شد.

از سوی دیگر، حبیبه سرابی دیگر عضو تیم مذاکره کننده دولت افغانستان نیز از آمادگی برای سفر به قطر گفته است.

سفر احتمالی تیم مذاکره کننده دولت افغانستان در حالی اعلام می گردد که رسانه ها از شروع دوباره فرایند آزاد سازی 320 زندانی طالبان خبر داده اند.

یک مقام افغان که خواست نامش فاش نگردد نیز خاطرنشان کرد که همه زندانیان طالبان تا چهارشنبه (12 شهریور) آزاد خواهند شد و سپس به صورت فوری یک هیئت از دولت افغانستان به دوحه پایتخت قطر خواهد رفت.

گفته می گردد که 7 نفر از زندانیان طالبان که فرانسه و استرالیا بر عدم آزادی آن ها تاکید دارد پیش از شروع مذاکرات بین الافغانی آزاد خواهند شد.

منابع در حالی از ادامه فرایند آزادی زندانیان طالبان می گویند که جاوید فیصل سخنگوی شورای امنیت ملی افغانستان 3 روز پیش در توئیتی توضیح داد که هیچ تغییری در برنامه دولت برای آزادی زندانیان جنجالی طالبان ایجاد نشده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 164

به "احتمال سفر تیم مذاکره کننده دولت افغانستان با طالبان به دوحه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال سفر تیم مذاکره کننده دولت افغانستان با طالبان به دوحه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید